Ron Cristobal Santa Maria Oloroso Cask Finish 2006

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Koupíte v 1 e-shopu od 199 Kč

Ron Cristobal Santa Maria Oloroso Cask Finish 2006 koupíte na DramRoom.cz
DramRoom.cz
199 Kč Sleva 9 %
Skladem (odeslání ihned)

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka produktu ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Krátký popis

Výrobce: 14 3. dk

Značka: Ron Cristóbal

Region: Dominikánská republika

Zrání: Až 17 měsíců v sudech po sherry odrůdy Oloroso což mu dodalo hluboké ovocné tóny

Obsah alkoholu: 46%

Cukernatost: 0g

Počet lahví: 1487 ks

Informace: Značka Ron Cristóbal vám přináší řadu prémiových rumů určených pravým dobrodruhům. Tropicky vyzrálý destilát jenž nese jméno i portrét slavného objevitele Kryštofa Kolumba vzniká v Dominikánské republice a nabízí tu nejunikátnější podobu rumu jakou tato oblast dokáže nabídnout. Každý doušek tak přináší nové dobrodružství! Cristóbal Colón jehož známe spíše pod jménem Kryštof Kolumbus byl objevitel mořeplavec a kolonizátor který se celkem čtyřikrát vydal napříč Atlantským oceánem.

V roce 149 přistál na ostrově který se měl stát jeho nejdůležitějším objevem. Místní obyvatelé ho nazývali Haiti Kolumbus se mu však rozhodl říkat La Isla Española z čehož se posléze stala Hispaniola. Na tomto ostrově dnes najdete Dominikánskou republiku a Haiti. Kolumbus měl pro Hispaniolu jen slova chvály – ostrov byl podle něj krásný a zároveň úrodný.

První loď na které se Kolumbus plavil přes Atlantský oceán nesla název Pinta. Byla to jedna z nejrychlejších lodí. Člen posádky této lodi Rodrigo de Triana byl údajně první kdo v říjnu 149 zahlédl Nový svět. Kromě lodi Pinta plul Kolumbus během svých cest ještě na dalších dvou lodích Niña a Santa Maria. Právě jeho lodě daly jméno jednotlivým rumům prémiové řady Ron Cristóbal.

V portfoliu značky Ron Cristóbal najdete rumy které se perfektně hodí do koktejlů ale vedle nich také prémiové rumy pojmenované po Kolumbových lodích. Tato řada je poctou všem historickým aspektům pití rumu přičemž každý doušek přináší nové dobrodružství.

Detail: Ron Cristóbal Santa Maria Oloroso patří do série limitovaných edic prémiových rumů. Tato edice prošla dvojím zráním; po prvním staření rum strávil ještě 17 měsíců v sudech z evropského dubu po sherry Oloroso. Byl vydestilován v roce 006 a lahvován v létě 0 0 v nákladu pouhých 1487 lahví.

Výrobce: Fermentace a destilace i zrání probíhá v Dominikánské republice. Za rumem Ron Cristóbal stojí společnost Alcoholes Finos Dominicanos která pěstuje dominikánskou cukrovou třtinu a vyrábí čistě dominikánský rum. Alcoholes Finos Dominicanos je největším producentem alkoholu v Dominikánské republice a pro mnoho místních obyvatel tak hraje významnou roli coby zaměstnavatel a odběratel.

Výběr produktů Ron Cristobal

Naše tipy