Feudi Salentini Collezione 53 Old Vines Primitivo di Manduria 2019 Červené 15.0% 0.75 l (holá láhev)

Feudi Salentini Collezione 53 Old Vines Primitivo di Manduria 2019 Červené 15.0% 0.75 l (holá láhev)

a najít nejvýhodnější cenu za celou objednávku
Koupíte v 1 e-shopu od 606 Kč

Feudi Salentini Collezione 53 Old Vines Primitivo di Manduria 2019 Červené 15.0% 0.75 l (holá láhev) koupíte na 8Wines.cz
8Wines.cz
606 Kč Sleva 10 %
Skladem (odeslání ihned)

Pokud se vám po kliknutí na tlačítko "Do obchodu" nezobrazí stránka produktu ve vybraném e-shopu, je třeba vypnout AdBlock ve vašem prohlížeči pro naši stránku. Návod na vypnutí je například na adrese https://o.seznam.cz/jak-vypnout-adblock/#1.

Krátký popis
9 Bodové hodnocení! Pijte nyní nebo nechte ve sklepě až 10 let. Před podáváním se doporučuje půl hodiny dekantovat. Vinařství Feudi Salentini bylo založeno v roce 1994 v Leporanu a nachází se v jedné z nejkrásnějších oblastí Salenta v Apulii která se vyznačuje vinicemi staletými olivovníky a je omývána křišťálovým mořem. Výrobu vína zde podporují optimální klimatické podmínky které zaručuje mírný mořský vánek jenž obklopuje pobřeží. Na vinicích se stále pěstuje réva Alberello a hrozny se sbírají ručně jak velí tradice. Feudi Salentini produkuje dvě nejsymboličtější odrůdy Apulie (Primitivo a Negramaro) ale také bílé odrůdy které vykazují vynikající výsledky zejména Verdeca a Malvasia. Kolekce 53 Old Vines Primitivo di Manduria se vyrábí z ručně vybraných hroznů ze starých vinic pěstovaných podle starých rodinných tradic. Vinifikace a macerace probíhá při kontrolované teplotě 6- 8 °C a víno se poté nechává nejméně 14 měsíců zrát ve francouzských a amerických dubových sudech. Výsledné víno má sytě červenou barvu s intenzivními fialovými odstíny. Vůně je intenzivní a připomíná džem z lesních plodů. V chuti je víno kulaté teplé a hutné a dokonale vyjadřuje terroir. Výborně se hodí ke zvěřině červenému masu a vyzrálým sýrům.